خرید تضمینی ۲۳۲ هزار تن گندم در کردستان


خرید تضمینی ۲۳۲ هزار تن گندم در کردستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تاکنون۲۳۲ هزار و ۱۰۷ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به صورت تضمینی از کشاورزان کردستانی خریداری شده است.

فرید سپری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: کار برداشت گندم در استان کردستان از اواخر خردادماه آغاز شده و تا پایان مرداد ادامه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: امسال تاکنون ۲۳۲ هزار و ۱۰۷ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان کردستانی خریداری شده است. 

سپری با بیان اینکه بیشترین گندم خریداری شده به مقدار ۶۴ هزار و ۹۶۸ تن در شهرستان قروه بوده است، افزود: بعد از قروه، شهرستان سقز با ۴۸ هزار و ۶۰۸ تن گندم در رتبه دوم خرید تضمینی این محصول استراتژیک در استان است. 

وی به خرید تضمینی گندم در سایر شهرستان‌های استان نیز گریزی زد و بیان کرد: همچنین تاکنون ۵۰۱ تن گندم در مریوان، ۶ هزار و۶۲۴ تن در دیواندره، ۳۸ هزار و ۴۹ تن در بیجار، ۳۰ هزار و ۵۴ تن در کامیاران،  ۴۱ هزار و ۵۹ تن در دهگلان، ۵۶۵ تن در سنندج، ۶۹۳ تن در بانه و ۹۸۶ تن در سروآباد خریداری شده است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در مجموع خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان کردستان امسال نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است. 

سپری در پایان اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال نزدیک به ۵۲ هزار تن گندم از سطح گندم‌زارهای استان برداشت شود.

برچسپ ها:

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن :

09120237785

ایمیل :

-

آدرس :

آذربایجان غربی - شهرستان بوکان